Podsumowanie Maj 2020

Do podsumowania kolejnego miesiąca zbierałem się od 12 dni – powód…. kontuzja…..

Patrząć przez pryzmat przebiegniętych kilometrów można uznać że miesiąć bardzo udany – 501 km. Nie planowałem „naklepać” aż tyle, ale gdy w ostatnim tygodniu zorientowałem się że przekorczyłem 400km a do końca pozostało kilka dni – pomyślałem – why not ??

Był to spontaniczny challenge, który do ostatniego dnia wydawał się że zostanie zrealizowany na „luzie”, z uśmiechem na twarzy. Jednak ostatni trening – DW – okazał się wielkim wyzwaniem. Na ok 8 km nagle pojawił się ból głowy – myślę sobie pewnie cisnienie…. jednak z każdym kilometrem prędkość spadała a ból stawał się silniejszy. Oczywiście jak to przystało na „ultrasa” – nie było opcji żeby odpuścić i plan min. wykonałem. Satysfakcja z przebiegniętego dystansu była – lecz okraszona kontuzją.

Dyskopatia kręgosłupa a dokładnie odcinka szyjnego – krąg C2. Pierwszy tydzień czerwca zamiast trenować to walczyłem z bólem…

Maj w liczbach:

Bieganie – 501 km

Kolarstwo stacjonarne – 237 km

Trening obwodowy – 2 h 53 min

Rozciąganie – 1h 20 min

Czerwiec….. i kolejne miesiące.

W czerwcu planowałem krótki odpoczynek od treningów. Mimo kontuzji nadal w planie jest przerwa (chodź pewnie krótsza niż zakładame). Lipcowy bieg – „Toporna Setka” wypadł z kalendarze – to kolejny planowany start w tym roku. Prawdopodobnie na początku Sierpnia wybiorę się na „Ultra Kamieńsk” (jest dość blisko) – dalej „Tatra Fest” – jeżeli nic się nie zmieni i może we Wrześniu Jura Krakowsko-Częstkochowska – ale to też do przemyślenia.

Jak widać wszystko dzieje się dynamicznie….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s