Podsumowanie – Styczeń/Luty 2020

W ostatnim tygodniu doszedłem do wniosku że dobrze będzie robić częstsze podsumowania niż raz w roku 🙂 czyli trochę liczb, wniosków i przemyśleń.

Styczeń zgodnie z planem – wykonałem wszystkie zaplanowane treningi biegowe, każdy z treningów powyżej 10 km, jednak z bardzo przeciętną prędkością – to przez brak interwałów. Oprócz biegania 2 jednostki treningu siłowego w tygodniu + cotygodniowe zajęcia z rozciągania. Streching i rolowanie przynoszą efekty dla tego staram się wykonywać krótkie sesje w ciągu tygodnia we własnym zakresie. 

Liczby w Styczniu:

Bieganie – 368 km

Zajęcia z rozciągania – 3 x 1h 

Trening obwodowy – 1h 20 min. – krótkie sesje – trening typu corssfit 

Luty rozpocząłem od startu w Zimowym Janosiku a następnie planowana tygodniowa przerwą od treningów – nie uważam aby dłuższe przerwy były mi potrzebne ale ta była wymuszona małym zabiegiem skóry który przechodzę raz na jakiś czas 😉 Miałem kilka wolnych chwil na przemyślenia i weryfikację swojego planu treningowego po pierwszym tegorocznym górskim starcie. Zawsze stawiam sobie ambitne cele dla tego też postanowiłem wprowadzić kilka zmian w treningach. W lutym zakupiłem trenażer – dodałem trening na rowerze by poprawić siłę mięśni + nowy zestaw „górskich” ćwiczeń na nogi. 

Co do diety to cały czas staram się szukać optymalnego rozwiązania dla tego też dalej eksperymentuję. Wykluczyłem z diety produkty mleczne tj, kefiry, jogurty naturalne i częściowo sery – tzn. jeżeli nie muszę to nie jem. Jest to furtka w przypadku gdy nie ma innej możliwości by zjeść posiłek (najczęściej na wyjazdach itp.)

Liczby w Lutym:

Bieganie – 293 km

Zajęcia z rozciągania – 2 x 1h

Trening obwodowy – 1h 52 min

Kolarstwo stacjonarne – 153 km

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s