Hoka Challanger ATR 5

Buty firmy Hoka One są popularne wśród biegaczy, dla tego wybrałem je jako następcę moich inov-8. Jako że miały to być buty treningowe, w których będę mógł biegać po „każdym” terenie zdecydowałem się na model Challenger ATR 5. To co jest charakterystyczne w „hoka-ch” to grubość podeszwy. Duża ilość pianki EVA zapewnia doskonałą  amortyzację dzięki czemu naszego nogi wolniej się męczą podczas dłuższych biegów. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy po założeniu ich to – „oho, na bank skręcę w nich kostkę”. Hoki są znacznie wyższe od wszystkich butów jakie miałem do tej pory na nogach co od razu odczułem po wbiegnięciu do lasu. Na pierwszych nierównościach terenu od razu lekko wygięła mi się stopa – znak że dystans do podłoża się zmienił. 3 kilometry dalej wszystko wróciło do normy. Głowa się „przestawiła” i mogłem swobodnie biec. Buty są dość miękkie i miałem wrażenie że biegnę po poduszce wypełnionej puchem – świetne uczucie 🙂    

Challenger ATR 5 są szerokie co z jednej strony jest dobre dla stopy – palce mają więcej miejsca ale z drugiej łatwiej zawadzić np. o gałęzie leżące na ziemi.

W butach biegałem przeważnie po lesie i krótkich odcinakach asfaltowych (by dobiec do lasu). Ze względu na swoją uniwersalność postanowiłem w nich przebiec Magurski ultra maraton. Trasa była tam zróżnicowana i poza górskimi szlakami znalazło się kilka asfaltowych odcinków. Buty ogólnie sprawdziły się bardzo dobrze na tej trasie, nie zawiodły mnie na podbiegach i na zbiegach. Jedynym minusem było przekraczanie rzeki w tych butach – podczas tego ultra robiłem to kilka krotnie i Hoki bardzo mocno nasiąkały. Przez kolejne metry miałem wrażenie jak bym biegł dalej po wodzie, klapiąc i wydając dziwne dźwięki 🙂 

Był to pierwszy i ostatni ultramaratony dla tych butów. Niestety Challenger ATR5 nie jest wzmocniony do około przy podeszwie i dokładnie w tym samym miejscu oba buty się porwały. 

Łącznie zrobiłem w nich 780km i chyba to był ich maks – oprócz tego że się porwały to po tylu kilometrach pianka już nie spełniała swojej roli – brak amortyzacji. Jako buty treningowy sprawdzą się świetnie. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s