Cel + Plan + Dyscyplina = Sukces

Sukces – działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia. Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Sukces_(stan)

Dokładnie taka jest moja definicja sukcesu – osiągniecie celu przy zachowaniu równowagi w życiu prywatnym i zawodowym. Nie jest sztuką poświęcić większość czas na jedną rzecz i zrealizować cel – wtedy jest to obowiązek. „Schody” zaczynają się wtedy gdy trzeba pogodzić kilka „spraw” jednocześnie. 

Aby osiągnąć sukces musimy połączyć ze sobą kilka elementów:

• Cel – to efekt który chcemy osiągnąć, 

• Plan – rozpisane czynności jakie musimy wykonać (w określonym czasie) by osiągnąć cel. 

• Dyscyplina – podporządkowanie się, postępowanie według pewnych zasad. 

If it was easy everybody wolud do it”

Po pierwsze wyznacz sobie Cel – musisz wiedzieć do czego dążysz, co chcesz osiągnąć. Cel jest „motywatorem” który mobilizuje do ciężkiej pracy. Dzięki niemu koncentrujesz się i idziesz „twardo” do przodu. Oprócz jednego „dużego” celu dobrze mieć kilka mniejszych które pozwolą sprawdzić w jakiej jesteśmy formie, czy trzeba może coś zmienić/poprawić i dodadzą energii w dążeniu do sukcesu. 

„Nie żyje by lepiej biegać, biegam by lepiej żyć”

Po drugie przygotuj plan – spisz ćwiczenia które będziesz wykonywać, podziel to na dni, tygodnie i miesiące. Testuj i modyfikuj jeżeli coś się nie sprawdza. Plan nie dotyczy tylko ćwiczeń to także sposób na wygospodarowanie czasu na trening. Praca, dom, dzieci, rodzina, szkoła, codzienne obowiązki a do tego trening – jak to wszystko pogodzić??? To nie ilość zajęć jest problemem a poukładanie tego wszystkie, zaplanowanie sobie dnia i czasu jaki poświęcamy na te wszystkie rzeczy. Dobrze o tym wiem bo akurat należy do osób dla których doba mogła by mieć 48h a i tak by była pewnie za krótka. Dla tego planowanie pozwala zaoszczędzić czas, wiemy co i kiedy będziemy robić.

„Motivation gets you going, dyscipline keeps you growing” 

Dyscyplina – chyba najtrudniejszy element całej tej układanki do zrealizowania. Codzienne treningi, w pogodę i nie w pogodę, smutny, zniechęcony gotowy wszystko to zostawić. Właśnie tutaj ważna jest dyscyplina – bez względu na przeciwności losu, dzień za dniem robię to co jest zaplanowane. I nie ma że nie chcę mi się, że boli, że może dziś odpuszczę – w takich momentach przypominam sobie co jest moim celem… Wiem dobrze że jak zrobie jeden wyjątek to później może być gorzej. Dla tego bardzo ważna jest dyscyplina w osiągnięciu sukcesu w każdej dziedzinie życia. Wykonuj to co jest zaplanowane a jeżeli masz gorszy dzień powiedz sobie – „czasem po prostu trzeba”.

„Ja nie przegrywam ja zwyciężam lub się uczę”

Porażka to część procesu a nie jego koniec. Może podciąć skrzydła, może zniechęcić ale tak naprawdę nie jest niczym złym. „Porażki uczą nas pokonywać ograniczenia a tym samym uczą zwyciężać” Musisz czuć się komfortowo ze strachem i porażką – muszą zostać Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Jeżeli będziesz się bać że przegrasz to nigdy nie spróbujesz, nie podejmiesz kolejnego wyzwania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s