Xiaomi Mi Smart Fat Body Scale 2 – kontroluj swoją wagę ciała

Chyba każdy z nas mierzył się z tym tematem –>  moja waga ciała.

Jaka ją utrzymać lub obniżyć??
Jak zmotywować się aby nam się chciało??
Kup wagę i patrz jak zmienia się Twoja waga ciała.
Jakiś czas temu zakupiłem „inteligentną” wagę Xiaomi Mi Smart Fat Body Scale 2.
  • płaska – 1,475 cm
  • ukryty wyświetlacz LED
  • zaokrąglone rogi pozwalają na uniknięcie niechcianych zahaczeń czy kopnięć
  • inteligentna technologia BIA dokona pomiaru poziomu tkanki tłuszczowej i mięśniowej
  • analiza bioimepedancyjna dokładnie przeanalizuje skład ciała przy wykorzystaniu oporu elektrycznego tkanek
  • dostęp poprzez aplikację Mi Fit
  • nawet przy wyłączonej aplikacji dane zostaną zachowanie w wadze i zaktualizowane w telefonie przy następnym połączeniu
Gdy otrzymałem towar od razu przykuło moją uwagę jego opakowanie. Niby to tylko waga ale jednak zapakowana była jak telefon lub tablet – bardzo elegancko i profesjonalnie. Miałem wrażenie że rozpakowuje produkt o innym przeznaczeniu. Sama waga jest bardzo płaska i posiada nowoczesny wygląd.
Urządzenie to po za główną funkcją dokonuje pomiaru i analizy 10 typów danych:

 

(waga, sylwetka, masa mięśniowa, masa kostna, woda, bmi, podstawowy metabolizm, poziom tłuszczu tkanek wewnętrznych, tkanka tłuszczowam, ocena ciała).
Jak bardzo one są prawdziwe i zbliżone do wyników profesjonalnych urządzeń będę mógł stwierdzić za jakiś czas (po wykonaniu profesjonalnych badań) ale jest jedna rzecz która bardzo mi się spodobało – to historia pomiarów.
Dzięki temu że waga komunikuje się z aplikacją Mi Fit zainstalowaną na naszym telefonie mamy pełen przegląd wyników. Oczywiście trzeba regularnie się warzyć i nie chodzi mi tu o 20 razy dziennie ale 2 razy w zupełności wystarczy.
Ja osobiście ważę się 3 razy: pierwszy raz po przebudzeniu, drugi raz po treningu i trzeci raz przed snem. Dzięki temu widzę jak zmienia się moja waga ciała, jak wpływa na nią mój trening i jaka jest różnica w wadze miedzy początkiem a końcem dnia. Mobilizuje mnie to do utrzymania wagi w przedziale zadowalającym mnie ale także widzę jak wpływają na moją wagę posiłki które spożywam.
Po kilku tygodniach mogę stwierdzić że moja waga ciała przestała „skakać”, było to zapewne spowodowane tym że w weekend mniej kontrolowałem to co jem. Ale dzięki temu że codziennie sprawdzam ciężar ciała zacząłem jeszcze bardziej przywiązywać uwagę do do tego co i kiedy jem.
Tutaj mogę jeszcze polecić aplikację na telefon VitalScale.
Aplikacją która pozwala nam obliczyć kaloryczność naszych posiłków ich wartość odżywczą (białko, węglowodany, tłuszcze).
Posiada własną bazę danych ale także umożliwia skanowanie kodów kreskowych z opakowań produktów i pobrać wszelkie informacje na ich temat z internetu. Dzięki temu możemy ułożyć własne posiłki, sprawdzić ich wartości i obliczyć ile spożywamy kalorii w ciągu dnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s